Vznik

Oddíl malé kopané v Mezicích byl založen roku 1995 a to pod hlavičkou T.J.Sokol Mezice. Vůbec první záznam se váže k Silvestru r.1994, kdy se sešla skupinka nadšenců - ve složení: zakladatel František Pospíšil, Josef Němeček, Pavel Grofek, Josef a Petr Svozilovi, Martin a Milan Pluskalovi. Jejich cílem bylo oživit sportovního ducha v místní T.J. a obci samotné. Sokol se po zrušení hokejového oddílu a navrácení tělocvičny (sálu) původnímu majiteli nacházel v hluboké agonii. Během půl roku se jim podařilo proměnit zdevastovaný bývalý hokejový "stadion" ve fotbalový plácek, splňující parametry malé kopané. Dále se k těmto "průkopníkům" začali připojovat další a 18.3.1995 na první schůzi padlo rozhodnutí, přihlásit mužstvo do oficiální soutěže. V témže období byli díky přispění T.J. zakoupeny první dresy a uhrazeno startovné na sezonu. Na podzim r.1995 tedy vstoupil náš oddíl do tehdy Okresní ligy malého fotbalu, konkretně 6.ligy. Historicky první mistrovské utkání bylo odehráno 26.8.1995, shodou okolností, proti sousedním Unčovicím. Vedoucím mužstva a zároveň hrajícím trenérem se stal František Pospíšil a není od věci zmínit, též hráče, kreří stáli na prahu této nové éry mezického sportu. Byli to: Laďa Absolon, Laďa Kadlec, Josef Němeček, Oldřich Pěček, Laďa Skřivánek, Milan a Martin Pluskalovi, Miša Přidal, Jirka Planička, Laďa Táborský, Jarda Večeřa. Spousta dalších chodila na pravidelné treninky a někteří se postupně dopisovali na soupisku.