RODO LEGENDY - SOKOL MEZICE

11.09.2020 20:54

3. kolo (11. 9. 2020)

RoDo Legendy - Sokol Mezice   4 : 1 (3 : 1)

Po dvoubodové kontumační výhře nad HDO, která nám spadla do klína zadarmo bez boje, jsme vyrazili na výlet k zápasu 3. kola do Bělkovic proti týmu RoDo Legendy. Tento celek nám před deseti měsíci připravil potupnou prohru 0:8 v našem svatostánku a tu jsme zákonitě chtěli odčinit. Bohužel se nám na utkání sešlo několik omluvenek, nicméně i tak jsme poskládali konkurenceschopnou sestavu.

Hned v úvodní pětiminutovce jsme nebyli daleko od vedoucího gólu, leč oba pokusy z obávané levačky Jirky Látala skončily na tyči. Posléze začala převládat technická kombinační hra domácích a tou nás dostávali pod tlak. Zejména dvojice ostřílených matadorů Poláček - Smělý hrála jako zamlada a právě tento tandem zařídil pro RoDo do 15. minuty dvoubrankový odskok. Další dvě obrovské šance naštěstí chytil V. Outrata a Mezice byly stále ve hře. Navíc se nám z akce ve 20. minutě podařilo gólem Lukáše Grulicha snížit na 2:1 a bylo veseleji. Nadále však pokračovala naše těžkopádná hra bez myšlenky a naopak domácí si s naprostou lehkostí vypracovávali jednu šanci za druhou. Vyústěním byla branka na 3:1 z kopačky Poláčka, jenž jednoduchými dvěma doteky dopravil míč do naší sítě.

I přes poločasové hecování bylo nad slunce jasné, že dnes to nebude mezický den. Domácí hráli soustředěně a konsolidovaně, oproti tomu my jsme nebyli schopni vymyslet jakkýkoliv moment překvapení. Navíc nás ještě několikrát podržel náš golman a když byl již překonán tak i branková konstrukce. Pozitivním bodem zápasu byl kvalitně pískající rozhodčí Dolanský. V závěru zápasu přidalo RoDo ještě jednu branku a zpečetilo tak zaslouženou výhru v poměru 4:1.

Výkon Mezic byl špatný. Chyběli nám dnes rychlostní hráči jako jsou Přikryl s Gřešíčkem, ale to je jen známé klišé "kdyby" a na to se nikdy nehraje. Náš soupeř RoDo Legendy se touto výhrou katapultoval na první příčku 1. ligy a my mu gratulujeme. Svět prochází těžkými Covidovými časy a tyto peripetie se začínají dotýkat i amaterských soutěží. Náš příští soupeř Inter Šternberk přišel v tomto kole o zápas s Galatasaray a zda nastoupí ve čtvrtek 17. 9. proti Mezicím je zatím ve hvězdách. Spotru zdar a pevné zdraví.

Branky (nahrávky) : Grulich (Malý)         - 2:1

Sestava : Outrata - Přidal, Malý, Látal, Herold, Škrabal, Červínek, Zdráhal (C), Grulich

HRÁČ ZÁPASU : OUTRATA VÁCLAV