Památné duely - díl 8.

25.03.2020 16:30

26. 6. 2015 (26. kolo - 2. A liga)

Sokol Mezice - Kovo Dřevo   1 : 3 (1 : 2)

V dnešním díle se vrátíme do r. 2015 a připomeneme si jednu hodně trpkou prohru mezické malé kopané. Sezona 2014/2015 byla z hlediska našich výsledků hodně nepovedená a až do závěrečných kol jsme hazardovali se setrváním ve druhé nejvyšší soutěži. Byla to navíc, pro Sokol Mezice  jubilejní dvacátá sezona účinkování v MF Olomouc, čili nás ten rok čekaly oslavy tohoto výročí. Celé jaro se nám nedařilo odskočit od sestupového pásma a vývoj ve skupině 2.A směřoval k tomu, že o tom kdo půjde o patro níž, rozhodne poslední kolo. A ve hře bylo hned několik celků. Jistými sestupujícími již byli Slovan Uničov a Kovo Dřevo. A právě mužstvo z Hněvotína bylo naším soupeřem v závěrečném duelu. Dalšími týmy, jenž bojovali o záchranu byl Profit Nová Ves a Schwarzbach. Mezi námi a těmito dvěma mužstvy se tedy mělo na dálku  rozhodnout, kdo si zachová druholigovou příslušnost. Jelikož jsme v Mezicích měli na víkend naplánovanou již zmíněnou oslavu našeho klubu, utkání bylo posunuto na pátek. Hodně zamotaná situace v tabulce nám dávala jistotu, že vzhledem ke ztrátám Schwarzbachu i Nové Vsi, postačí k naší záchraně jakkoliv bodovat. Na ten zápas jsme trochu zamotali se sestavou (do brány šel Jindra Gřešíček, do útoku pro změnu Milan Zdráhal) a navíc jsme z fotbalového důchodu povolali jako spasitele Martina Pluskala. Nic nám však tyhle šachy nebyly platné. Celý zápas bylo Kovo Dřevo lepší a jediným kdo našel recept dát gól byl Milan Herold, a to bylo prachbídně málo. Prohra 1:3 znamenala, že doprovodíme hněvotínský celek do 3. ligy a zachráněn nakonec zůstal Schwarzbach.

Sestava Sokola Mezice : Gřešíček - Přidal, Hudeček, Látal, Pluskal Mar., Mrtýnek, Herold, Zdráhal, Škrabal

Naše tehdejší zklamání bylo velké. Trvalo však pouhý jeden den a zažehnali jsme jej grandiózní oslavou v rámci výročí mezického klubu. Kdo z nás by si to nepamatoval. A to, že známé pořekadlo ..."jednou jsi dole, jednou nahoře"... platí a platit bude, potvrzuje i dnešní příběh. Z tohoto propadáku jsme se oklepali a uběhlo pár let a Sokol Mezice, stejně jako náš hněvotínský soupeř, jsme si nejenže vybojovali návrat do druhé vykonnostní kategorie, ale navíc opět patříme do společnosti nejlepších mužstev malé kopané na Olomoucku, prvoligových :)

PAMÁTNÉ DUELY 1995 - 2020