19.03.2020 15:41

27. 6. 2008 (30. kolo - 1. liga)

Veterán Hlubočky - Sokol Mezice   3 : 2 (1 : 1)

Branky : 9. Svozil, 38. Henkl (p.k.), 60. Kropáček - 22. a 51. Andrýsek

Mezi duely, které se zapsaly do naší historie nepatří jen ty vyhrané, ale samozřejmě v paměti zůstávají i některé prohry. Proto se v dnešním díle vrátíme do sezony 2007/2008, kdy se Sokol Mezice mohl poprvé měřit s těmi nejlepšími týmy na Olomoucku. Coby nováček 1. ligy jsme si vedli skutečně výborně a v konkurenci tehdy ještě 16ti mužstev jsme se pohybovali v horní části tabulky. K závěrečnému utkání jsme zajížděli do Hluboček, které balancovaly na hraně sestupového pásma. V případě našeho vítězství bychom v tabulce poskočili na velice pěkné konečné 4. místo. Navíc případný neúspěch domácích by znamenal záchranu pro naše kamarády z týmu Galatasaray. I proto jsme nechtěli tento zápas vypustit. K tomu všemu panovala v té době v Mezicích úžasná euforie z malé kopané a na venkovní zápasy začali s námi jezdit i naši fanoušci. Ve velmi hojném počtu jeli s námi i do Hluboček a každý určitě rád vzpomene, že to bylo poprvé i s bájným bubnem - Brutarem :) Překvapení domácí takovou výpravu s hostujícím celkem pravděpodobně ještě neviděli. My jsme pro změnu zase ještě nikdy neviděli místního pana rozhodčího. Sudí Sanetrník pískal výhradně pouze v Hlubočkách. Abychom nemuseli detailně popisovat průhěh a dění na hříšti, použijeme tehdejší reportáž pana Jareše, který psal pro Olomoucký Deník.

Poslední utkání celého ročníku rozhodlo o posledním sestupujícím. Po velkém boji v něm vyhráli domácí 3:2 a mohli se radovat z udržení v nejvyšší soutěži na úkor týmu Galatasaray. První branku utkání dali domácí, když se prosadil Svozil. Ještě v první půli srovnal stav Andrýsek. Také po přestávce šli do vedení domácí po proměněné penaltě Henkla. Třináct minut před koncem byl vyloučen hráč hostí Smékal. Hosté však i ve třech dokázali srovnat druhou brankou Andrýska. Vítězný gól zaznamenal v poslední minutě Kropáček.

Uveďme jen na pravou míru, že onen vítězný gól padl v osmé! minutě nastavení a i kdyby jej tehdy nedal Kropáček, dal by ho snad  samotný Sanetrník sám. Ano, taková taškařice se tehdy odehrála na hlubočské umělce. Přimomeňme, že žlutou kartou byla oceněna polovina našeho týmu a bez vyloučeného hráče (Zdenka Smékala) jsme hráli až do konce pouze ve třech.

Sestava Sokola Mezice : Vařeka - Pluskal Mar., Šoustal, Pazdera, Smékal, Mrtýnek, Červínek, Andrýsek