MEZICE POSTUPUJÍ DO 2. LIGY

02.11.2023 16:43

Nedělní výhra nad Peklem Nová Ves definitivně stvrdila postup našeho klubu do 2. ligy. Čtyři kola před koncem soutěže je již jisté, že Sokol Mezice nemůže skončit hůře než na jednom ze dvou postupových míst. Kdo nás doplní a zda nás vůbec doplní jako druhý postupující je zatím nejisté. Náš předsezonní plán je prozatím splněn pouze z poloviny, avšak ani od druhého cíle (vítězství ve skupině) nejsme daleko. Není tajemstvím, že jsme měli ambice, které většina mužstev často nehodlá veřejně oznamovat, ale pokud je ve světě sportu nějaká motivace, snaha kolektivu nebo jedince je o to větší.

Tak jako jsme loni, jakožto účastník nejvyšší soutěže, vyhodnotili situaci tak, že prostě na 1. ligu nemáme a uvolnili naše místo ambicioznějším týmům, tak jsme letos s pokorou přijali roli favorita o dvě patra níže. Rozhodně to není na bázi dokazování si něčeho na úkor slabších týmů, ale radost ze hry se logicky násobí s vydařenými výsledky. A další, ne nepodstatná, věc je udržení tradice. Mezice jsou jedním z mála klubů na Olomoucku, které si v odvětví Malé kopané (Malého fotbalu) zakládají především na letité tradici. A základem každé tradice je mít další a další následovníky. A právě letošní sezona se díky přihlášení se do třetí výkonnostní kategorie stala ideálním startovacím časem pro nastupující generaci. V symbióze se zkušenými harcovníky se daří naplnit cíl, který jsme si stanovili a proto to baví nejen nás hráče, ale také všechny, kteří klubu pomáhájí a fandí. A o tom Malá kopaná v Mezicích je.