MEMORIAL PETRA SVOZILA OVLÁDL TÝM GALATASARAY

19.08.2023 14:15

Vítězem 36. ročníku turnaje v Malé kopané v Mezicích, který již po desáté nese název Memorial Petra Svozila, se stalo mužstvo Galatasaray. Prvenství tohoto prvoligového týmu se nerodilo lehce, ale nakonec putuje pohár pro vítěze po 11 letech opět do Olomouce. Dramatický průběh turnaje vygradoval v zápase Náměště proti pozdějším vítězům, kdy Galatasaray předvedl neskutečný závěrečný obrat z 0:3 na 4:3. Na druhém místě skončil Svoza Team, který byl z převážné většiny sestaven z hráčů Sokola Mezice. Smolný závěr odsunul až na třetí místo Blesk Náměšť n.H. Obhájce loňského triumfu Sokol Unčovice bral 4. místo a poslední skončil pořádající Sokol Mezice. Celý turnaj odpískal superligový rozhodčí p. Jiří Dolanský, jemuž krátce vypomohl p. Martin Koutný. Bohatá tradice mezického klání byla letos obohacena i účastí první ženy, Terezy Dorotovičové v barvách Unčovic. Turnaj opět našel velkou podporu ze stran jak sponzorů, místních spolků tak i dobrovolníků, kteří nám každoročně pomáhají a všem patří velké poděkování!

Konečné pořadí :

1. Galatasaray

2. Svoza Team

3. Blesk Náměšť

4. Sokol Unčovice

5. Sokol Mezice

Individuální ocenění :

Nejlepší brankař : Lukáš Mrtýnek (Svoza Team)

Nejlepší střelec : Michal Galus ml. (Galatasaray)

Nejlepší hráč : Jan Kadlec (Svoza Team)

První žena turnaje : Tereza Dorotovičová (Sokol Unčovice)

Sestava Sokola Mezice : Gřešíček - Přidal Mich., Hudeček, Pavlík O., Tököly, Červínek, Škrabal, Přidal Mar., Přidal L., Přidal Š., Zdráhal V., Zdráhal M.