Toníčkova jedenáctka - David Červínek

20.02.2017 18:26

David Červínek  #4

V dalším pokračování našeho seriálu "Toníčkova jedenáctka" představujeme útočníka DAVIDA ČERVÍNKA.

Hráč jenž fotbalově vyrůstal v Sokolu Náklo, spojil později svoji karieru ve velké kopané také se Sokolem Příkazy. Již ve svých dvaceti letech dal ovšem přednost malé kopané a od jara 1998 hraje za rodné Mezice, kde, kromě půlroční anabáze v Moravanu Cholina, působí dlouhých 19 let. Za toto období nastoupil v mezickém dresu k 395 soutěžním zápasům, v nichž vstřelil 241 branek. Je druhým nejlepším střelcem naší historie, k čemuž byl pětkrát sezonním Králem střelců. V roce 2015 byl zvolen Nejlepším útočníkem sezony. Od roku 2012 vykonává funkci vedoucího mužstva.

Stejně jako všichni hráči, vyplnil i vedoucí týmu malý dotazník.

Kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalové hřiště?

D.Č.  : Pamatuji si naprosto přesně. Byl to můj starší kamarád Jirka Mrtýnek, který mě vzal na trenink žáků v Nákle. Psal se rok 1985.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

D.Č. : Gary Lineker

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

D.Č. : Patrně v Mladějovicích za Náklo.

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

D.Č. : Jednoznačně pan Pepa Škrabal.

Fotbalový klub Tvého srdce?

D.Č. : Londýnští kohouti.

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) ... a proč?

D.Č. : Petr Andrýsek. Těžil jsem z jeho geniálních nahrávek a góly mi servíroval na zlatém podnose.

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

D.Č. : Hráč Chořelic Jirka Šana. Je to obránce, který nedá útočníkovi dýchat a je neustále ve střehu.

Vyber svůj NEJ moment (zápas) kariéry.

D.Č. : Určitě vítězství na turnaji ve Střelicích v roce 2008. A zápas za Příkazy proti Hněvotínu, mraky lidí a já dal hattrick.

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

D.Č. : V roce tuším 1987 přijela do Olomouce tehdy neporazitelná Sparta a Sigma ji před narvanými tribunami porazila 2:1.

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historii mezické Malé kopané?

D.Č. : Ten co to všechno začal, zakladatel oddílu Franta Pospíšil.

... toto byl profil DAVIDA ČERVÍNKA :-)

Příští díl : Pavel Pazdera