SOKOL MEZICE - RODO LEGENDY

11.09.2021 06:14

16. kolo (12. 9. 2021)

Sokol Mezice - RoDo Legendy   3 : 0 kont.

Hosté se ze zápasu omluvili.

Komentář : Stává se čím dál častěji, že mužstvo, které má na zápas méně hráčů se raději ze zápasu omluví a nechá jej kontumovat ve prospěch soupeře. Je tím ovlivněno pořadí v tabulce a je z toho pak tak trochu neregulérní soutěž! Každé mužstvo má na soupisce cca 15 hráčů (někteří i víc) a pokud se jednou přihlásí do soutěže, musí mít jistotu, že je schopno odehrát 26 zápasů v sezoně, aniž by muselo kontumovat některý zápas. Jedná-li se o 1.ligu mělo by toto být dokonce naprostou samozřejmostí v rámci určité prestiže! Mezice doplatily na nekázeň takovýchto "bordelářů" v rozehrané sezoně již počtvté. Ano, jsou z toho body zadarmo, ale podstata věci tkví v herní konfrontaci se soupeři. V našem případě to má návaznost i na diváky, kteří chodí u nás v opravdu hojném počtu, jelikož i to je kolorit Malé kopané na vesnici. Vedení MFO nemůže toto počínání některých mužstev ovlivnit jinak než klasickou pokutou (popřípadě odebráním bodů) a tak se tento nešvar bude opakovat stále. A přitom jsou učitě mužstva, která by měla, alespoň co se týče již zmiňované prestiže, zájem 1. ligu hrát a nemuselo by se sahat ke kontumacím. S tím vším je samozřejmě spojeno placení startovného do soutěže, které řádně každou sezonu platíme a v podstatě neodehrajeme plnou porci zápasů.