SOKOL MEZICE - FC NASA

25.11.2023 05:52

25. kolo (24. 11. 2023)

Sokol Mezice - FC Nasa   8 : 6 (5 : 2)

Loučení Sokola Mezice se 3. ligou mělo být zároveň potvrzením naší dominance v této soutěži  a připadlo na zápas proti čtvrtému mužstvu tabulky FC Nasa. Utkání bylo po domluvě obou týmů přeloženo na umělou trávu v Nákle a pozměněn byl i termín, a to na páteční podvečer. Tento čas zahrál do karet také našim příznivcům, jelikož ve stejnou dobu probíhala akce na nedalekém nákelském náměstí, ze kterého dorazil na náš zápas nejeden fotbalový zvědavec a utkání tak mělo pěknou diváckou kulisu.

Chladnější počasí nám jakoby v úvodu zaaretovalo ruční brzdu a hosté toho využili. Již ve druhé minutě naše obrana zaváhala a T. Cink poslal Nasobůrky do vedení - 0:1. Hodně ztuha jsme se dostávali do provozní teploty a dlouho trvalo než se olej v našich motorech zahřál do potřebného stavu. Na vyrovnávací branku tak obecenstvo čekalo až do 11. minuty, kdy míč do sítě uklidil Filip Přikryl - 1:1. První políček však Mezicím nestačil a tak hned o minutu později přišel druhý trest. A opět z kopačky T. Cinka, který znovu poslal svůj tým do vedení - 1:2. Pak ovšem zavelel ke zteči na základnu Nasa Jindra Gřešíček, zvaný Páv, v posledních týdnech také RoboCop a téměř z půlky hřiště srovnal na 2:2. Tento okamžik nás nakopl a zažhl se turbomotor zn. Sokol Mezice. V průběhu pěti minut skorovali David Červínek, Filip Přikryl a Jan Kadlec a rázem jsme našemu sokovi odskočili o tři góly - 5:2. Takový byl i poločasový stav a zdálo se být hotovo ...

Naši suverenitu však rozhodila houževnatost a bojovnost nasobůrských válečníků a druhý poločas se proměnil doslova v hokejovou přestřelku. Hosté se pokaždé dotáhli na rozdíl jedné branky, leč vždy téměř okamžitě kontroval na naší straně jeden z dvojice Přikryl - Kadlec. Na straně hostí pro změnu zářil Tomáš Cink, kterému zdatně sekundoval Pavel Přidal a brankostroj nebral konce. Při těsném stavu vzpláli také mírné emoce, ale ty hasil s nadhledem zkušený rozhodčí Tomiga. Mezice přece jen dotáhly duel k vítězství a gólové hody se musely líbit především prokřehlému obecenstvu.

Trochu divoký výsledek, ale oba soupeři měli svoji kvalitu. FC Nasa předvedla urputný výkon a bojovala do poslední minuty a za to jí i mezický fanoušek musí ocenit. Sokol Mezice završil svou úspěšnou misi a stal se suverénním vítězem 3. ligy. Statistiky, rekordy a kuriozity příjdou na řadu Den poté. Nastává čas oslav, proč si neužít trochu radosti ...a že to bylo pro takový klub jakým jsou Mezice ve třetí výkonnostní kategorii jednoduché??? Nic není jednoduché, každý má svou cestu, stejně jako každý má svoji motivaci ...

Branky (nahrávky) Přikryl (Kadlec)      - 1:1

Gřešíček                  - 2:2

Červínek (Přikryl)   - 3:2

Kadlec     (Přikryl)   - 4:2

Kadlec                      - 5:2

Přikryl                     - 6:4

Přikryl (Přidal)        - 7:5

Kadlec (Červínek)   - 8:6

Sestava : Gřešíček - Přidal, Tököly, Kadlec, Grulich, Červínek, Přikryl, Zdráhal(C), Herold, Škrabal

Událost : SOKOL MEZICE - VÍTĚZ 3. LIGY 2023!!!