Turnaj Chořelice

06.08.2018 04:50

MEZICE VÍTĚZI TRADIČNÍHO TURNAJE V CHOŘELICÍCH!!!

Vystoupení Sokola Mezice na letošním turnaji v Chořelicích napsalo další úspěšný příběh do bohaté kroniky našeho klubu. A řekněme, že vzhledem jak k obsazení kádru, tak i samotného vývoje turnaje, naprosto nečekaný!

Při neúčasti větší části mužstva, byli poprvé do mezického dresu povoláni bratři Lukáš a Vojtěch Mrtýnkovi a též náš bývalý hráč Kamil Pospíšil. Zbytek týmu tvořili Jiří Škurek, Jiří Látal, David Červínek a Jiří Mrtýnek.

A právě faktor „Mrtýnek“ se táhl celým turnajem nenápadně jako červená nit, která nás nakonec nasměrovala k triumfu na tomto klání. V konkurenci mužstev Moravan Cholina, FC Chořelice, FK Rozvadovice a Koníku Litovel jsme ve výhni chořelické arény v systému každý s každým postupně porazili Cholinu 2:1 brankami L. Mrtýnka a V. Mrtýnka, posléze utrpěli prohru 1:5 od domácích Chořelic (branka J. Mrtýnek) a v již značně okleštěné sestavě bez zraněného Jirku  Látala porazili Rozvadovice 2:1 dvěma góly V. Mrtýnka. Scénář turnaje vše nasměroval tak, že před závěrečnými dvěma zápasy bylo hned trio aspirantů na zisk prvenství. Naši výhru 3:2 nad Koníky zajistili svými trefami všichni tři Mrtýnkové a závěrečná nečekaná prohra Chořelic s Rozvadovicemi nám zajistila i celkový triumf!

Doslova v přímém přenosu jako by docházelo k předávání štafety jedné generace té druhé. Tak symbolické bylo učinkování Mezic na tomto turnaji. A jsme na to všichni (i ti, kteří nás přijeli do Chořelic podpořit) náležitě hrdi. Turnaj na předměstí Litovle vyhrál Sokol Mezice po pěti letech a navíc jsme v kontextu s úspěšnou sezonou v lize potvrdili vizitku letošního „Krále Litovelska“ :-)

Výsledky :

Moravan Cholina - Sokol Mezice   1:2 (Mrtýnek L., Mrtýnek V.)

FC Chořelice - Sokol Mezice        5:1 (Mrtýnek J.)

Sokol Mezice - FK Rozvadovice    2:1 (Mrtýnek V. 2)

Sokol Mezice - Koník Litovel         3:2 (Mrtýnek L., Mrtýnek J., Mrtýnek V.)

Turnaj Chořelice
1. Sokol Mezice 6 b.