SOKOL MEZICE - TONERY OLOMOUC

11.11.2018 12:47

12. kolo (11. 11. 2018)

Sokol Mezice - Tonery Olomouc   2 : 3 (2 : 2)

V posledním domácím zápase tohoto roku, jsme v rámci 12. kola přivítali olomoucké Tonery. V loňské sezoně nás tento celek dvakrát porazil o jednu branku, tudíž bylo na čase nepříznivé prokletí zlomit. Naše sestava čítala hned devět hráčů do pole a v bráně se po měsíci představil J. Škurek. Hosté se také sešli v silné sestavě a jejich svatyni hájil věhlasný golman J. Harmáček.

Zápas se od začátku nesl v hodně svižném tempu a nasazení obou mužstev bylo enormní. V 8. minutě potáhl míč po straně J. Gřešíček a přesně našel před bránou číhajícího Milana Herolda, jenž otevřel skore - 1:0. Hosté se však oklepali a netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Po rohovém kopu si naši bránící hráči nepokryli nabíhajícího hráče a stav byl 1:1. A jelikož opakování je "matka moudrosti", předvedli nám hráči v modrých dresech totožnou situaci, tentokrát z druhé strany podruhé a i s notnou dávkou štěstí se ujali vedení - 1:2. Mezice však šláply na plyn ještě více a ve 25. minutě bylo opět srovnáno. Jirka Látal procházel středem hřiště a protože obrana hostí se před ním rozestoupila, zvolil klasickou střelu bodlem a míč skončil v bráně - 2:2.

Druhá půle přinesla řadu tvrdých soubojů, ale ty k fotbalu patří, zato nepřicházelo koření a tím jsou góly. Tonerům se navíc do své provozní teploty dostával golman J. Harmáček a postupně začal zaklínat jednoho mezického střelce za druhým. I hosté se dostávali do slibných příležitostí, ale finální řešení bylo vždy hodně nepřesné. Utkání gradovalo a oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu. Nikdo z nás si nechtěl připustit stejný scénář, který se odehrál se stejným soupeřem před rokem. Bohužel kletba se opět vyplnila. V 59. minutě vystihla naši špatnou rozehrávku dvojice forčekujících útočníků a z následného brejku utkání rozhodli - 2:3.

Zápas hodně dobré úrovně nám připravil osmou porážku v sezoně, tentokrát však dosti trpkou. Remíza by byla pravděpodobně spravedlivější, ale na to se historie ptát nebude. Tonery Olomouc se díky této výhře náhle vyhouply do klidného středu tabulky na osmé místo, zatímco Sokol Mezice zůstává na hraně sestupu. Posledním naším zápasem podzimní části bude tradiční derby proti Moravanu Cholina.

Branky (nahrávky) : Herold (Gřešíček)     - 1:0

Látal                         - 2:2

Sestava : Škurek - Zdráhal, Přidal, Gřešíček, Látal, Herold, Červínek, Hladík, Jedlička, Škrabal

Událost : Bilance Mezice - Tonery (bývalý Step&Style) 0:5 !!!

HRÁČ ZÁPASU : LÁTAL JIŘÍ