SOKOL MEZICE - SOKOL POHOŘANY

14.10.2018 14:05

8. kolo (14. 10. 2018)

Sokol Mezice - Sokol Pohořany   2 : 2 (0 : 1)

  Uplynulý týden se v mezických a nákelských restauracích probíral rekordní gólový zápis Filipa Přikryla ze zápasu v Mrsklesích a s ním i pozvolný odpich mezického týmu od posledních příček. K zápasu 8. kola proti druhému celku tabulky, Sokolu Pohořany, jsme však tentokrát využili služeb jiného reg. hráče J. Hladíka. Další změnou byla ta na brankařském postu, kdy poprvé v této sezoně hájil naši svatyni V. Outrata. Tým z Pohořan dorazil v plné síle s touhou udržet kontakt s vedoucím Galatasaray.

   Úvod byl z naší strany opatrnější, naopak hosté zvolili taktiku s rozehrávkou přes golmana a z větší části měli více ze hry. Z toho vyplývaly i nadějné šance, ale z těch pramenilo jen rozchytání naší golmanské dvojky. Mezičtí byli směrem dopředu takřka neškodní a i samotná mezihra byla kostrbatá a nepřesná. Pohořany trpělivě čekali na správný moment úderu a ten přišel ve 22. minutě. Z hloubi pole vystartoval nepokrytý obránce, v tváří tvář jej ještě vychytal V. Outrata, ale dobíhající P. Jašek již míč do brány dopravil - 0:1. Ani ve zbytku poločasu jsme si nevypracovali nic co by se dalo nazvat šancí a tak jen díky dobře chytajícímu V. Outratovi jsme prohrávali jen o gól.

   Ani ve druhé půli nenasvědčovalo nic, že by si neměli Pohořany odvézt dva body. Náznaky šancí měl jen J. Hladík, ale jinak dobře zorganizovaná hra hostí nám nedovolovala nic. Závěrečná patnáctiminutovka byla ovšem vzrušující. Ve 45. minutě nám přečíslení dva na jednoho vystihl pohořanský matador F. Zjavka a s míčem předvedl jednoduchý výpad, který nakonec i chladnokrevně zakončil - 0:2. Zasloužené vedení a zároveň takřka vítězstí nadosah měli Pohořany. Mezice se však ještě nadechly. V 54. minutě se skoro na polovině hřiště postavil k trestnému kopu Honza Hladík a neznámo jak se jeho střela znenadála třepetala v síti - 1:2. Důležitý moment přišel o minutu později. Při dalším trestném kopu nedodržel správnou vzdálenost od míče D. Vaida a byl sudím Navrátilem oceněn žlutou kartou. Jako hodně zvláští bylo následovné vytažení karty barvy červené! Hosté tedy dohrávali zápas ve třech v poli. V 59. minutě se ve vzniklé skrumáži otřel míč o ruku jednoho z pohořanských hráčů a pískala se penalta! Tíhu situace na sebe vzal Jirka Látal a vyrovnal na konečných 2:2.

   Bod pro Mezice získaný, pro Pohořany ztracený. Z tohoto těžkého utkání jsme tedy asi vytěžily maximum a díky tomu jsme se v tabulce 1. ligy mírně posunuli. Sokol Pohořany i nadále atakuje příčky nejvyšší a v příštím kole vyzve v "zápase podzimu" dosadního lídra. Mezice čeká také zajímavý souboj, kdy na oblíbené litovelské umělce změříme síly s Levotilem.

 

Branky (nahrávky) : Hladík            - 1:2

                                   Látal z pen.    - 2:2

 

Sestava : Outrata - Zdráhal, Přidal, Gřešíček, Látal, Mrtýnek, Červínek, Hladík, Škrabal

 

HRÁČ ZÁPASU : OUTRATA VÁCLAV