SOKOL MEZICE - SOKOL POHOŘANY

23.06.2018 12:07

26. kolo (23. 6. 2018)

Sokol Mezice - Sokol Pohořany   5 : 2 (2 : 0)

V úplně posledním utkání této sezony 1. ligy přiítaly sedmé Mezice třetí celek tabulky Sokol Pohořany. Ty i přes několik absencí ve svém týmu k zápasu dorazily a odehrály jej bez střídání a nutno podotknout, že se ctí. Nám se již do sestavy vrátil J. Škurek, naopak na soupisce chyběli D. Červínek, J. Mrtýnek a M. Zdráhal.

I přes zúžený kádr hosté od začátku dokazovali, že ne nadarmo patřili letos do samotné špičky 1. ligy. Běhavým a kombinačním fotbalem nás i ve čtyřech dostávali pod tlak, jejich koncovka však byla žalostná. My jsme naopak byli v tomto duelu nebývale produktivní. V 5. minutě se na své staré dobré střelecké časy rozvzpomněl Milan Herold a krásně, střelou zpoza vápna uklidil míč k tyči - 1:0. Po další pasáži, kdy hosté měli několik slibných šancí, přišel opět úder na druhé straně. To v 18. minutě vhodil M. Herold dlouhý aut přesně na hlavu Jindru Gřešíčka a tento náš "železný muž" zvýšil na 2:0. Zbytek poločasu již žádnou branku nepřinesl.

Stejně jako v prvním dějství, i v tom druhém se Pohořany prezentovaly aktivní hrou, ale dnes jim nebyl souzen dobrý výsledek. Hodně tomu pomohl znovu skvělý výkon J. Škurka v naší bráně. A tak góly padaly do sítě pohořanských. Ve 45. minutě uvolnil filigránsky Z. Škrabal Milana Herolda a ten zkušeně podél golmana upravil na 3:0. Následně se v rozmezí pěti minut dvakrát prosadil i náš nejlepší střelec Honza Hladík a pro hosty už to byl krutý stav 5:0. V samotném závěru se však zcela zaslouženě dočkali brankové odměny i oni a dvěma zásahy korigovali konečný výsledek na 5:2.

Díky této výhře se Sokol Mezice posunul na celkové 6. místo, což znamená nejlepší umístění ve 23.leté historii našeho klubu. Tým z Pohořan skončil na bronzovém stupínku a je třeba zmínit, že jeho vystoupení v tomto zápasu i po něm bylo velice sympatické. Nestává se často, že si dvě takřka neznámá mužstva společně sednou a v přátelském duchu vyhodnotí průběh utkání i celé sezony!

Branky (nahrávky) : Herold ( Hladík)        - 1:0

Gřešíček (Herold)      - 2:0

Herold  (Škrabal)           - 3:0

Hladík  (Škrabal)         - 4:0

Hladík                           - 5:0

Sestava : Škurek - Přidal, Hudeček, Gřešíček, Herold, Hladík, Jedlička, Škrabal

Událost : Sokol Mezice - 6. místo v 1.lize!!!

HRÁČ ZÁPASU : HEROLD MILAN