Sokol Mezice - sezona 2016/2017, podzim

11.12.2016 09:03

SOKOL MEZICE – SEZONA 2016/2017, PODZIM

Již do své 22. sezony vstoupil oddíl malé kopané Sokola Mezice. Po loňském působení ve 3. lize, si náš klub vydobyl poměrně snadno návrat do ligy druhé. Ve výkonnostně těžší soutěži jsme odehráli velmi dobrou podzimní část sezony a po jedenácti kolech nám patří solidní 3.místo. Bohužel, naše skupina 2A zatím doplácí na odstoupení dvou mužstev, jež zredukovalo počet týmů na pouhých 12 a tabulka tak doznala několika korekcí. V průběhu podzimu jsme tedy odehráli pouhých deset zápasů, ke kterým se navíc připočítal jeden zápas s kontumací proti týmu Olpran. Pouhé tři prohry jsme zaznamenali shodou okolností s týmy z čela tabulky. V Hněvotíně s United Players a v Loučanech to byly jednoznačné porážky, třetí jsme utrpěli v krásné bitvě s lídrem naší skupiny Kovo Dřevem. Jediné remízové utkání se narodilo hned na úvod soutěže s Foxhunters. K sedmi vítězným duelům jsme se dopracovali ve třech případech jasnou výhrou (Hlušovice, Rychlá rota, Galacticos), jedním zkontumovaným zápasem (Olpran) a třemi velkými obraty. V Horce, ve Slavoníně s AUSem a především doma s litovelským Schwarzbachem. Tato výhra se zapíše do dějin mezické malé kopané zlatým písmem a na velkolepé otočení skore z 0:5 na 6:5 se bude ještě dlouho vzpomínat.

Z patnáctičlenného kádru prozatím do bojů zasáhlo 13 hráčů a z individuálních výkonů lze vyzdvihnout zatím nejproduktivnějšího hráče Jirku Mrtýnka a stále se zlepšujícího obránce Standu Hudečka. Od této sezony posílil naše řady nový tzv. registrovaný hráč. Po neúspěšných „námluvách“ s jistým litovelským žoldákem jsme angažovali Jana Hladíka, který se postupně stává výraznou posilou mužstva, jenž jsme tak dlouho hledali.