SOKOL MEZICE - RODO LEGENDY

04.11.2018 14:36

10. kolo, dohrávka (4. 11. 2018)

Sokol Mezice - RoDo Legendy   3 : 1 (3 : 1)

Desáté kolo 1.ligy se kvůli nezpůsobilému terénu minulý týden dohrávalo v Mezicích až dnes. Zavítal k nám bělkovický tým Legend pod názvem RoDo. Jakožto nováček 1.ligy si vede tento celek nad očekávání dobře a usadil se v horní polovině tabulky. Mezice po výprasku od Přerova si chtěly alespoň částečně spravit chuť a cílem bylo před domácími diváky opět bodovat. Oproti minulému zápasu jsme postrádali kapitána M. Zdráhala a J. Látala, k dispozici byl ale již J. Jedlička.

Dušičkový čas nám připravil trochu práce s kvalitou našeho vyhlášeného šotolinového hřiště, ale jak soupeř tak i sudí ocenili terén za bezvadně připravený. V úvodu zápasu oba týmy opatrně osondovaly jak bude protivník silný a kdo s čím vyrukuje. Naší hlavní zbraní byla rozehra přes J. Hladíka, který systematicky zaměstnával obranu hostí. A hned v 6. minutě  se Honzovi Hladíkovi povedl průnik po levé straně hřiště, který zakončil střelou přesně do šibenice - 1:0. Poté zvýšili obrátky i Legendy a dva skvělé zákroky ze svého reportoáru vytáhl V. Outrata. Ve 13. minutě takřka znenadání udeřily Mezice podruhé. Nenápadnou žblabuňkou z kopačky Jindru Gřešíčka proskákal míč až do sítě - 2:0. To o pět minut později přišel trochu hezčí moment. Autové vhazování si krásně zpracoval Honza Hladík, dvě rychlé kličky a míč byl v bráně potřetí - 3:0. Parádní dvacetiminutovka. Tým z Bělkovic ovšem nesložil zbraně a ve 25. minutě zužitkoval perfektně rozehraný rohový kop - 3:1.

Druhé půle byla hodně fyzicky náročná a hosté nám začali dosti zatápět. Připravovali si slibné šance, ale nás držel čaroděj V. Outrata. A právě on byl u kritického momentu zápasu. Ve 45. minutě fauloval hostujícího útočníka a rozhodčí  Navrátil bez váhání ukázal na penaltový bod. Václav Outrata však i v této situaci mužstvo podržel a pokutový kop lapil. My jsme měli několik šancí definitivně pojistit naši výhru, ale i golman Legend předvedl bravurní zákroky. Ve zbytku utkání se hra trochu přiostřila, ale stav zůstal nezměněn.

Dohrávku jsme tedy výsledkově zvládli a bereme z dalšího domácího zápasu dva body. Z pohledu úspěšných zápasů začínáme dodržovat pravidlo - Můj dům - můj hrad. RoDo Legendy ovšem nepředvedly v Mezicích vůbec špatný výkon a nebýt nadstandartního výkonu našeho brankaře, pravděpodobně by si nějaký ten bod odvezli. V předposledním kole podzimní části hostíme za týden olomoucké Tonery.

Branky (nahrávky) : Hladík                       - 1:0

Gřešíček (Outrata)    - 2:0

Hladík   (Gřešíček)   - 3:0

Sestava : Outrata - Přidal, Gřešíček, Herold, Červínek, Hladík, Jedlička, Škrabal

HRÁČ ZÁPASU : OUTRATA VÁCLAV