SOKOL MEZICE - RK KAFKI PŘEROV

29.04.2018 13:29

18. kolo (29. 4. 2018)

Sokol Mezice - RK Kafki Přerov   1 : 2 (0 : 1)

   V 18. kole nás čekal nejsilnější možný soupeř, lídr soutěže a žhavý kandidát na titul, tým Kafki Přerov. Oproti minulému zápasu jsme měli již k dispozici S. Hudečka a D. Červínka, naopak nám chybělo trio M. Zdráhal, J. Jedlička a J. Látal a také jeden z našich registrovaných hráčů. Celek hostí se scházel na utkání tak trochu pofiderně a úvodní minutu odehrál se třemi hráči v poli.

   Sluncem zalitý a solidně zaplněný areál v Mezicích viděl zpočátku vyčkávací fotbal od obou mužstev a též řadu nepřesností. Jako blesk z čistého nebe tak zapůsobil první gólový moment. Samostatnou individuální akci vyřešil L. Pagáč nejlépe jak mohl a v sedmé minutě poslal Kafki do vedení - 0:1. Mezice se dostávaly do tempa pomaleji, avšak postupně se hra vyrovnala a přicházely i šance. Ty nám paradoxně nejčastěji vypracovával strážce naší svatyně J. Škurek, po jehož dlouhých a precizních výhozech vznikaly před bránou Kavek zapeklité situace, leč ke gólu žádná nevedla. Hosté hrozili nejvíce z akcí tvůrce jejich hry L. Pagáče, finální zakončení však ztroskotávalo na zkonsolidované mezické obraně. V závěru první půle se do velké šance probil J. Gřešíček v zakončení ale neuspěl.

   Druhý poločas byl hodně rušný. Trochu nejistý golman hostí J. Maidl pro nás několikrát vykouzlil něčekané příležitosti, ale defenzíva přerovských vždy včas požár zahasila. Ve 42. minutě se nám naskytla brejková situace dva na jednoho, kterou rozběhl J. Mrtýnek, křížně našel Davida Červínka a ten podél golmana nekompromisně zavěsil - 1:1. Následoval zajívavý tah hostí, když vystřídali brankaře za hráče z pole. Dali tak jasně najevo, že si půjdou za vítězstvím. To se jim však málem vymstilo. Přišel totiž kontroverzní moment, který již byl v Mezicích k vidění v utkání s Levotilem. Ze skrumáže před hostující brankou vyboxoval míč náhradní golman Kavek za hranicí pokutového území. Hvizd sudího a ...bez komentáře. Následný trestný kop zachytil "žlutý" hříšník na brankové čáře. V těchto minutách se lámal chléb. V 52. minutě po naší nepřesné rozehrávce vyslal L. Pagáč ke zteči R. Polu a hostující kapitán zamířil přesně - 1:2. Poté vzplály emoce v hledišti, to když nařídil sudí pokutový kop pro Kafki. K tomu se postavil kanonýr R. Pola, vůbec však netrefil bránu. Mezice tak vrhly vše na hru vabank, avšak na vyrovnání již nezbyl čas. Jelikož i ten čas co zbýval, sudí gentlemansky utnul!

   Vyrovnaný zápas nám opět body nepřinesl, ale i tato prohra je prohrou se ctí! Kvalitní soupeř byl o něco štastnější a nutno uznat, že má opravdu skvělé hráče. Image tomuto klubu tak trochu kazí jakýsi realizační tým složený ze dvou regulérních bláznů! Mezice stále zůstávají na deváté příčce, Kafki Přerov udělaly další krok za vítězstvím, pravděpodobně zaslouženým, v celé soutěži.

 

Branky (nahrávky) : Červínek (Mrtýnek)     - 1:1

 

Sestava : Škurek - Přidal, Hudeček, Gřešíček, Herold, Mrtýnek, Červínek, Škrabal

 

HRÁČ ZÁPASU : GŘEŠÍČEK JINDŘICH