SOKOL MEZICE - FC SKUNK

16.09.2018 13:33

4. kolo (16. 9. 2018)

Sokol Mezice - FC Skunk   0 : 2 (0 : 0)

  K zápasu čtvrtého kola 1. ligy MFO zavítal na nejlepší šotolinové hřiště v okrese, do Mezic, ambiciozní tým olomouckých Skunků. Vzhledem ke zranění jejich registrovaného hráče č.1 M. Vančury, povolali hosté věhlasného snajpra T. Režného a dorazili též se solidní diváckou podporou. Pro nás byl tento zápas, mimo jiné, křestem nových dresů. Bohužel sestava byla oproti přeplněné lavičce hostí dosti prořídlá. Navíc jsme nemohli využít služeb ani jednoho z reg. hráčů a nepomohla nám ani zápasu jen přihlížející uražená hvězda.

   Utkání, za krásného slunečného dopoledne, mělo jasného favorita. Mužstvo s roztomilým tvorem ve znaku je sehrané a hlavně, oproti torzu mezických srdcařů, průměrově o několik let mladší. Hru, po většinu první půle, také měli hosté pod kontrolou a největší devízou byla podpora jejich golmana M. Dědocha, který rozehrával všechny jejich akce až k polovině hřiště. Tlak byl systematický, ale mezičtí bojovníci odolávali. Při některých závarech jsme měli i štestí a dvakrát nás zachránila i branková konstrukce. Nicméně poločasové skore zůstalo bezbrankové.

   Do druhé třiceminutovky vlétli hosté s jasným cílem, co nejdříve nás pokořit, ale to se jim stále nedařilo. Našich šancí bylo jako šafránu a v podstatě jsme ani za celý zápas vážněji soupeřovu bránu neohrozili. V defenzivě jsme však byli precizní a když propadl jeden, druhý jej zastoupil. Naše odhodlání mít z tohoto zápasu alespoň jeden bod vzalo za své ve 45. minutě. Hráči v zelených dresech rozehráli trochu kostrbatě rohový kop, do míče se opřel T. Režný, rána mu sice vůbec nesedla, ale houští těl si našla cestičku za záda J. Škurka - 0:1. Tábor hostí propukl v radost, dodejme však v zaslouženou. Mezice chtěli ještě zvednout hlavu, ale upřímně, nebylo kde brát síly. Pojistku na vítězství Skunků dala situace z 52. minuty, kdy míč po autovém vhazování si do branky nešťastně srazil J. Mrtýnek - 0:2. Závěr zápasu si již hosté s klidem pohlídali a potvrdili tak vizitku nejméně inkasujícího celku ligy.

   I po čtvrtém zápase tedy svítí na kontě Sokola Mezice 0 bodů. Útok na titul tedy dostává další trhlinu, ale je to jen kamufláž, abychom dali soupeřům mírný náskok :-). FC Skunk byl dalším z velmi dobrých protivníků a navíc je to tým, který hraje férově a zdobí ho semknutost kamarádského kolektivu. My jsme tedy nové dresy pokřtili prohrou, reparát se pokusíme složit příští pátek ve Slavoníně proti týmu FC Křídla.

Sokol Mezice děkuje tímto Milanu Hejtmánkovi, Antonínu Gajovi, Pavlu Litvínovi, Jiřímu Mrtýnkovi a firmě Sportcom za pořízení nových dresů.

 

Branky (nahrávky) :

 

Sestava : Škurek - Přidal, Herold, Gřešíček, Mrtýnek, Červínek, Škrabal

 

HRÁČ ZÁPASU : HEROLD MILAN