SOKOL MEZICE - FC LEVOTIL

01.04.2018 13:20

14. kolo (1. 4. 2018)

Sokol Mezice - FC Levotil   0 : 2 (0 : 0)

   Na startu jarní části sezony nás čekal souboj s tradičním a nám velmi dobře známým soupeřem, týmem FC Levotil. První vzájemný duel na podzim jsme lépe zvládli my, když jsme si z Litovle odvezly body za výhru 2:3. Obě mužstva vyrukovala v nejsilnějších sestavách, Mezice si kvůli přetlaku v kádru dokonce dovolily luxus v podobě ponechání dvou útočných es Z. Škrabala a J. Mrtýnka pouze mezi náhradníky. Tým z hanáckých Benátek pro změnu šetřil svoji ikonu Z. Motla.

   Stejně jako v podzimním zápase, panovaly i tentokrát nevlídné klimatické podmínky. Těžký přírodní terén však neubral nic na zajímavosti tohoto "derbyzápasu". A jelikož se obě mužstva velice dobře znají, šlo od úvodu utkání o klasickou opatrnou partii. Ráz souboje se mohl změnit hned v 5. minutě. To S. Hudeček, před kterým se rozestoupila celá obrana hostí vyslal gólovou střelu, avšak brankař P. Prucek ji reflexivně vyrazil. Jediným háčkem pro strážce svatyně Levotilu bylo, že tento zákrok předvedl před hranicí pokutového území. Zcela jasné znění pravidel určuje v takovémto případě udělení červené karty. Sudí Říha tedy přerušuje hru a ...světe div se ... uděluje kartu barvy žluté! Trocha kamarádské nálady nikdy neškodí a tak se po krátké diskuzní pauze rozehrává trestný kop. Ten precizně zakroutí M. Zdráhal k tyči, ovšem právě začíná one man show golmana Pavla Prucka. Tento "žlutý" provinilec představuje první ze svých neskutečných zákroků. Děj zbytku první půle nabídl mírnou převahu Mezic, tu a tam se objeví nebezpečný výpad hostí. Vše ale končí na bezchybných zákrocích brankařů na obou stranách a tak první dějství končí stavem 0:0.

   Bylo víceméně jasné, že zápas se nepromění v brankové hody a vše bude o jednom gólu. K tomu mají několikrát blíže mezičtí, leč šance J. Látala, F. Přikryla či J. Gřešíčka likviduje litovelský čaroděj. Příležitosti se však rodí i na druhé straně. Tam pro změnu kraluje J. Škurek. Rozhodující situace přichází ve 45. minutě. Chyba mezické obrany nabídne čistou šanci M. Kubíčkovi, kterého však vychytá J. Škurek, akce ale pokračuje a z následné dorážky již R. Pospíšil dostává Levotil do vedení - 0:1. Neuběhne ani pět minut a po další hrubce dává pojišťovací druhý gól M. Fiedler - 0:2. Závěr zápasu se snaží Mezice zdramatizovat, Levotil však zkušeně hájí vedení a i díky dalším skvělým zákrokům P. Prucka je o vítězi tohoto souboje rozhodnuto.

   Vyrovnaný zápas tedy zlomil ve svůj prospěch FC Levotil. Výraznou měrou k tomu přispěl nejlepší muž celého utkání Pavel Prucek. Paradoxně tedy hráč, kolem kterého se točilo veškeré dění v tomto duelu. Jak se však říká, přej a bude Ti přáno. Třeba se příště štěstí a benevolence rozhodčího přikloní na druhou stranu, na tu naši. Sokol Mezice tedy i nadále zůstává na 8. místě tabulky 1. ligy, náš dnešní soupeř nám již dýchá na záda :-)

 

Branky :

 

Sestava : Škurek - Zdráhal, Hudeček, Přikryl, Látal, Přidal, Herold, Červínek, Gřešíček, Jedlička

 

HRÁČ ZÁPASU :