RK KAFKI PŘEROV - SOKOL MEZICE

30.09.2017 07:22

5. kolo (29. 9. 2017)

RK Kafki Přerov - Sokol Mezice   7 : 0 (3 : 0)

   K utkání 5. kola jsme zajížděli do námi zaslíbeného Slavonína, kde nás čekala velká neznámá tohoto ročníku 1. ligy, tým RK Kafki Přerov. Tento celek zaujal místo v olomoucké soutěži po zaniklém SK MP Olomouc a jak první kola napovídají bude se patrně jednat o žhavého aspiranta na vítězství. K tomuto utkání chyběli v naší sestavě S. Hudeček, J. Látal a J. Škurek. Jeho místo v bráně a premiérový start v 1.lize měl před sebou V. Outrata. A nutno zdůraznit, že to byl start doslova pekelný.

   Solidně zaplněný areál ve Slavoníně viděl od začátku jednoznačnou dominanci přerovského mužstva. Soubor, který vede šedá eminence olomouckého Malého fotbalu F. Malínek si s námi doslova pohrával. První úder nám zasadily Kavki (nejde o gramatickou chybu) hned ve 3. minutě po zmatku v naší obraně. Druhý gól následoval v minutě šesté a vypadalo to na pořádný příděl. Naštěstí jsme tento rozjetý vlak mírně zpomalili především zásluhou F. Přikryla, který hýřil aktivitou a rychlostně se jako jediný z nás "mladým puškám" z týmu domácích vyrovnal. Druhým elementem, jenž nás držel nad vodou byl V. Outrata. Ten se postupně dostal do takové provozní teploty, že bíločerní z něj začínali být až zoufalí. Přesto jej ještě do přestávky jedenkrát překonali a poločasový stav byl tedy 3:0.

   Scénář zápasu se nezměnil ani ve druhé půli. Přerovští měli zápas jasně pod kontrolou a jen skvělé zákroky Václava Outraty jim nedovolili dotáhnout dvouciferného rozdílu ve skore. Avšak i my jsme si vypracovali několik slibných příležitostí, žel slavonínské kouzlo tentokrát přestalo fungovat. Kafki nám sice ještě čtyřikrát rozvlnili síť, ale hvězdou večera byl jednoznačně náš golman. I nezávislí diváci uznale glosovali jeho výkon, který byl víc než nadprůměrný!

   První prohra v této sezoně byla tedy zcela jednoznačná a s ohledem na sílu soupeře i očekávaná. Kafki Přerov mají vynikajicí tým a bude zajímavé sledovat zda-li jim letos může někdo konkurovat. Naše mužsto však v rámci možností bojovalo a i prohra o sedm branek může být prohrou se ctí. Zatím tedy zůstáváme ve středu tabulky, zatímco náš soupeř ji spolu s mužstvem Pergoly vede. Nyní nás čeká náročný program, kdy v pěti dnech odehrajeme hned tři zápasy. Tak hrrrr na ně :-)

 

Branky (nahrávky) ...

 

Sestava : Outrata - Zdráhal, Přidal, Gřešíček, Herold, Mrtýnek, Přikryl, Červínek, Škrabal

 

Událost : První prohra Mezic ve Slavoníně od roku 2011!

 

HRÁČ ZÁPASU : OUTRATA VÁCLAV