PERGOLA - SOKOL MEZICE

04.09.2018 22:02

3. kolo (4. 9. 2018)

Pergola - Sokol Mezice   8 : 5 (5 : 1)

   V zahajovacím zápase třetího kola 1.ligy zajížděly Mezice poprvé v této sezoně na venkovní hřiště. Na Nových Sadech nás čekal souboj s týmem olomoucké Pergoly, kterou jsme v loňské sezoně dvakrát pokořili, tudíž nám měl tento mančaft co vracet. Na soupisce domácích chyběl pouze suspendovaný brankař J. Svozil, do naší sestavy již naskočili J. Gřešíček, kapitán M. Zdráhal a jako registrovaný hráč dostal dnes přednost J. Hladík.

   Od samotného začátku to byl nebývale rušný zápas a jeho průběh nabídl přítomným divákům bohaté fotbalové menu. Úvodní desetiminutovku jsme zcela jasně ovládly my. V prvních dvou velkých šancích nás zázračně vychytal provizorní golman Pergoly, na tu třetí, při střele Honzy Hladíka však již neměl nárok - 0:1. Mezice byly na koni a kdyby o minutu později neztroskotal brejk dvojice Hladík-Jedlička na nerovnosti terénu mohlo být veseleji. Avšak nebylo a znenadání se ráz utkání zcela obrátil. Klíčovou se stala situace ze 14. minuty, kdy se J. Tögel objevil před naším vápnem, šikovně přehodil vyběhnuvšího J. Škurka a míč pomalu zapadající do brány vyrazil dobíhající M. Přidal rukou mimo tři tyče. Rozhodnutí sudího Kumra bylo jasné a nekompromisní - červená karta, pokutový kop a desetiminutové oslabení 3 proti 4! Penaltu s jistotou J. Tögel proměnil a stav byl 1:1. Následnou přesilovku jsme odbránili vzorově, avšak na jejím konci nám Pergola zasadila druhý úder z kopačky J. Omelčenka - 2:1. Po naskočení čtvrtého hráče Mezic ale přišla krutá závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, kdy po gólech Hojgra, Smékala a Lachnita nám hráči v modrých dresech utekli na rozdíl čtyř branek - 5:1.

  I přes tento nepříznivý handicap jsme nastoupili do druhé půle s odhodláním s nepříznivým stavem něco udělat. Vítr z plachet nám vzal ve 35. minutě svým druhým gólem Hojgr - 6:1. Mezičtí však stále bojovali a především J. Hladík se nechtěl s takovým vývojem utkání smířit. Ve 43. minutě se konečně trefil Jakub Jedlička - 6:2. Hned za další dvě minuty propálil vše před sebou Honza Hladík a vysvitla nám malinká naděje - 6:3. Domácí v momentech, kdy nebyl na place jejich lídr J. Tögel poměrně zmatkovali, ale jakmile se zapojil do hry, bylo cítit jak kvalitní je to plejer. A byl to právě on, jenž dvěma umístěnými trefami vrátil Pergole klid - 8:3. Naše snaha i přesto neustávala a odměnou nám byly také dva góly. V 56. minutě vyzval J. Hladík ke skórování Davida Červínka - 8:4, a v 58. napálil míč přesně pod břevno Kuba Jedlička - 8:5. To byla tečka za velmi divokou přestřelkou. Na závěr je též potřeba zmínit naprosto bezchybný výkon rozhodčího B. Kumra, který odřídil toto hektické utkání na jedničku.

   Dobře rozehraný zápas tedy opět k bodovému počinu nevedl. Soupeř byl tentokrát hratelný, ale měl ve svém středu individualitu, jenž byla oním rozdílovým faktorem. Start do sezony je pro Sokol Mezice velmi mizerný, nicméně není potřeba panikařit. I přes třetí prohru funguje v týmu (až na jednu výjimku) velká soudržnost a lepší výsledky určitě přijdou. A jak pravil jistý legendární trenér ...hlavně se z toho nepo...t :-)

 

Branky (nahrávky) : Hladík  (Přidal)     - 0:1

                               Jedlička (Škrabal) - 6:2

                               Hladík   (Herold)      - 6:3

                               Červínek (Hladík)    -8:4

                               Jedlička (Škrabal)    - 8:5

 

Sestava : Škurek - Přidal, Zdráhal, Herold, Gřešíček, Červínek, Hladík, Jedlička, Škrabal

 

Událost : Prověřujem unikátní historickou událost ...

 

HRÁČ ZÁPASU : HLADÍK JAN