FC LEVOTIL - SOKOL MEZICE

20.10.2018 12:20

9. kolo (20. 10. 2018)

FC Levotil - Sokol Mezice   2 : 0 (1 : 0)

Tak jako se jednou za čas scházejí staří známí, tak i pravidelnost zápasů mezi Levotilem a Mezicemi a k tomu blízká zeměpisná vzdálenost dodávají těmto soubojům visačku "derby". V rámci devátého kola 1. ligy se tito rivalové střetli na litovelské umělce. Mezická marodka se od posledního mače rozrostla o J. Mrtýnka, i tak jsme byli připraveni k tomuto utkání v solidní sestavě. Levotil, jenž byl minulý zápas pod drobnohledem mezických "zvědů", postrádal dvojici M. Kubíček, Z. Motl. Změnou byla nominace arbitra utkání, kdy místo původně delegovaného p. Navrátila dostal důvěru známý Pytlák alias Černá sviňka.

Zápas za příjemného podzimního počasí sledovala také skupinka našich bývalých, současných i budoucích hráčů a přijel s námi i náš skalní fanda. Souboje s Levotilem nepatřily nikdy do kategorie gólových hodů a nejinak tomu bylo i v dnešním duelu. Naším hlavním protivníkem však byl především povrch litovelského hřiště. Nedovedli jsme kloudně zakombinovat, míč nás neposlouchal a v podstatě jsme zápas odklouzali. To domácí, jenž jsou přece jen na tento terén zvyklí, si hráli svoje a měli i více příležitostí. Jen za prvních patnáct minut třikrát orazítkovali tyče za V. Outratou a tak i díky trochy štěstí jsme neinkasovali. Bylo jasné, že pravděpodobně rozhodne nepsané pravidlo prvního gólu. A tak se i stalo. Ve 25. minutě si na dlouhý nákop počkal na hranici našeho vápna M. Fiedler a jemnou tečí hlavou otřel míč o břevno, od kterého skončil míč za zády jinak opět dobře chytajícího V. Outraty - 1:0.

Druhý poločas to byla bída s nouzí a nemohli jsme vymyslet nic, čím by jsme Levotil překvapili. A když se domácím podařilo ve 45. minutě díky J. Kohoutovi navýšit vedení na 2:0 naše akcie klesly ještě níž. Levotil hrál zkušeně, nikam se nehnal a měl zápas pod kontrolou. Až v závěrečné desetiminutovce jsme vyvinuli větší tlak, ale ani power play, kdy jsme zkusili nasadit místo golmana pátého hráče k úspěchu nevedla.

Nadějná minisérie tří zápasů, kdy jsme bodovali, tedy skončila. Sokol Mezice se nachází v dolní části tabulky, nicméně ta je natolik vyrovnaná, že nic není ztraceno a je mnoho dalších zápasů na to, současné umístění vylepšit. FC Levotil potvrdil, že ve vzájemných soubojích s námi má o něco navrch a v aktuální tabulce se drží na 8. místě. Kapitolou samotnou je hřiště v Litovli. Jestliže si některá prvoligová mužstva stěžují na kvalitu šotolinových hřišť (Mezice, Pohořany), na kterých se dle rádoby odborníků nedá hrát, pak víceúčelový plácek v Litovli je pro malou kopanou přímo katastrofální! Dalším sopeřem Mezic bude v následujícím kole nováček soutěže, nám neznámý tým z Bělkovic - RoDo Legendy.

Branky (nahrávky) :

Sestava : Outrata - Zdráhal, Přidal, Herold, Gřešíček, Červínek, Hladík, Jedlička, Škrabal

Událost : Historická bilance Levotil : Mezice  6 - 8 - 3 (v soutěžních zápasech)!

HRÁČ ZÁPASU : PŘIDAL MICHAL