FC CHOŘELICE - SOKOL MEZICE

07.04.2018 04:33

15. kolo (6. 4. 2018)

FC Chořelice - Sokol Mezice   1 : 5 (0 : 3)

  Další možností k přerušení nebezpečně se natahující série bez vítězství, bylo pro Mezice utkání 15. kola na půdě posledního celku tabulky, týmu FC Chořelice. Oproti minulému zápasu jsme tentokrát zcela přeskupily složení útočné čtveřice a jak se ukázalo, tah to byl účinný. Mužstvo z litovelského předměstí se potácí na samém dně tabulky a i když je do konce soutěže ještě hodně kol, je pro něj na čase bít na poplach.

   Do zápasu jsme vstoupili s vervou a bojovným duchem, kdežto domácí působili až laxně a víceméně vyčkávali co budem hrát my. Jednoznačně aktivnější Mezice si trpělivě připravovaly téměř neškodného soka na gólový úder. Ten přišel ve 13. minutě, kdy J. Hladík našel z levé strany nabíhajícího Jirku Látala a ten, jako ostřílený Paganini, zahrál domácímu brankaři první houslový part - 0:1. Domácí se ani neotřepali a po dalších dvou minutách bylo jejich manko již dvoubrankové. To M. Zdráhal poslal precizní přihrávku Honzovi Hladíkovi, který potvrdil, že i jemu se dnešní houslový koncert zalíbil a opět mezi nohama nešťastného L. Balláka zvýšil na 0:2. Poté trochu nepochopitelně se ve světle ramp chtěl ukázat i pan rozhodčí, jenž učinil několik rozporuplných rozhodnutí na obou stranách. Chořeličtí se v závěru půle dostali do dvou nadějných příležitostí, golman J. Škurek byl při obou na svém místě. V poslední minutě se navíc z naší obrany vyřítil Jirka Látal a svůj průnik zakončil přesně k tyči - 0:3.

   Ve druhém poločase se snažily Chořelice s nepříznivým stavem něco udělat, leč přes naprosto precizně fungující mezickou obranu se v podstatě ani nedostávaly k zakončení. Organizace hry a dodržování pravidelného střídaní byla ze strany Mezic bezchybná. Ve 40. minutě se po bleskově rozehraném rohovém kopu prosadil štírek Zdeněk Škrabal a de facto bylo rozhodnuto - 0:4. O chvíli později korunoval svůj excelentní výkon po samostatné akci Jindra Gřešíček a Mezice vedly již 0:5. Trochu zbytečných emocí v závěru, jimž podnět dával hodně podivně pískající sudí, pokazilo jinak korektní střetnutí. Labutí písní domácích tak byla alespon čestná branka v 58. minutě z kopačky T. Milinovského - 1:5.

   Sokol Mezice tedy přerušil šestizápasovou sérii bez výhry a stále si udržuje v tabulce 1. ligy osmou příčku. Náš dnešní soupeř, trojnásobný vítěz nejvyšší soutěže, zažívá nepříjemné období a náleží mu místo na samém chvostu tabulky. Ač se to v našich reportážích často nestává ...výkon rozhodčího : tristní! Ale i sudí je jen člověk a mýliti se je lidské ... a když nejde o život, jde o ... píp píp píp.

 

Branky (nahrávky) : Látal     (Hladík)    - 0:1

                                  Hladík   (Zdráhal)   - 0:2

                                  Látal                        - 0:3

                                  Škrabal  (Hladík)    - 0:4

                                  Gřešíček                  - 0:5

 

Sestava : Škurek - Přidal, Hudeček, Gřešíček, Látal, Mrtýnek, Hladík, Zdráhal, Škrabal

 

Událost : První výhra Mezic od 24. 10. 2017

 

HRÁČ ZÁPASU : GŘEŠÍČEK JINDŘICH