Toníčkova jedenáctka - Zdeněk Škrabal

12.03.2017 07:02

Zdeněk Škrabal  #12

Již devátý díl stále populárnější "Toníčkovy jedenáctky" představuje ikonu nákelské kopané, hrající v mezickém dresu, útočníka ZDĚNKA ŠKRABALA.

Vyhlášený technik spojil téměř celou svoji kariéru ve velkém fotbale se Sokolem Náklo. Výjimkou bylo krátké angažmá v Tatranu Litovel a v Sokole Příkazy. Počtem odehraných zápasů se řadí k legendám Nákla jako byli Tonda Zvěř a Milan Labonek. V období dočasného zániku fotbalu v Nákle přišla nabídka hrát malou kopanou za Mezice a Zdenek ji v roce 2014 také přijal. Od té doby drží jako jediný hráč současného kádru unikátní sérii - od jara 2014 chybělo jméno "Škrabal Zdeněk" na mezické soupisce pouze jednou. Aktuálně drží šnůru 49 zápasů bez absence! Celkově odehrál za náš klub 71 zápasů v nichž vstřelil 35 branek. Dvakrát byl vyhlášen "Nejlepším útočníkem" (2014, 2016) a loni si vysložil ocenění "Hráč sezony"!

Další hráč - další dotazník. I Zdeněk jej velmi ochotně vyplnil :

Zdeno, kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalové hřiště?

Z.Š. : Byl to můj otec, v 5 letech mě poprvé přivedl na hřiště do Nákla.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

Z.Š. : Tenkrát to byl pro mě jednoznačně Diego Armando Maradona.

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

Z.Š. : Tuším, že to bylo ve 13-ti letech (pozn. red. - klobouk dolů!) proti Nové Hradečné za nákelské "B".

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

Z.Š. Pro mě to byl pan Mirek Večeřa nejstarší - trenérská legenda nejen Příkaz.

Fotbalový klub Tvého srdce.

Z.Š. AC Sparta Praha (pro M. Herolda : už dlouho!)

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) ... a proč?

Z.Š. : Byl to Zdena Prázdný (Dušňák). Sice jsem byl o hodně mladší, ale on byl kamarád nejen na hřišti.

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

Z.Š. : Zase Přikazák ...Ota Zbořil, velmi tvrdý, ale chytrý obránce.

Vyber svůj osobní NEJ moment (zápas) kariéry.

Z.Š. : Z té doby minulé asi zápas proti Sigmě na stadionu Míru s výhrou 2:1 (hodně diváků a splněný sen). No a z poslední doby je to zápas se Schwarzbachem, kdy jsem se dle jednoho místního pisálka stal mezickým "BOHEM" :-)

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

Z.Š. : Tuším rok 1984 Sigma - RH Cheb (0:3) a hattrick Radka Druláka, tehdy hostujícího v Chebu.

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historii mezické Malé kopané?

Z.Š. : Asi všichni co zakládali fotbal v Mezicích. Nehraju tady moc dlouho, ale za mě Marťa Pluskal, Miša Přidal a Jirka Mrtýnek. ...děkuji :-)

... toto byl profil ZDEŇKA ŠKRABALA :-)