Toníčkova jedenáctka - Stanislav Hudeček

06.03.2017 18:27

Stanislav Hudeček  #2

V dalším díle našeho miniseriálu "Toníčkova jedenáctka" představujeme bojovníka a nekompromisního obránce STANDU HUDEČKA.

Rodák z Valašska, v jehož žilách koluje mezická krev, se prvním fotbalovým krůčkům učil v nedalekých Příkazích. Zde také v místním Sokolu strávil období od žáků až po dorost. Tady také jeho koketování s velkou kopanou končí. Se svými vrstevníky z úspěšného příkazského dorostu začíná hrát malou kopanou v týmu Henkováci. Po pár sezonách na Hynkově dostává konečně šanci v místě svého bydliště a od podzimu 2009 je hráčem Sokola Mezice. A nejen to. Na jaře 2011 přebírá funkci vedoucího mužstva, kterou vykonává dva roky. Na postu obránce odehrál v našem dresu doposud 137 zápasů, ve kterých vstřelil 22 branek. V roce 2016 byl vyhlášen "Nejlepším obráncem" sezony.

I na Standu čekal malý, neformální dotazník ...

Stando, kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalové hřiště?

S.H. : Honza Kamínek, když jsme se šli přihlásit do Příkaz za mladší žáky.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

S.H. : Nevím jestli idol, spíš se mi líbila jeho precizní obrana a dynamit v noze - Roberto Carlos.

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

S.H. : Ani ne, nebylo to pro mě důležité.

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

S.H. : Staré "Dušňák" (Zdenek Prázdný) !

Fotbalový klub Tvého srdce.

S.H. : Nejvíce sleduji výsledky Arsenalu.

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) ..a proč?

S.H. : Butr = Honza Kamínek. Začínali jsme spolu ve velké a hráli spolu i malou.

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

S.H. :Tady to bude opět Honza. Znal mě a věděl kam mu to budu chtít dát a většinou mě vychytal!

Vyber svůj osobní NEJ moment (zápas) kariéry.

S.H. : Myslím si, že za dorosty jich bylo hodně, vykopali jsme to vysoko, ale nevzpomenu si. Spíš mi leží v paměti zápas probíhající sezony se Schwarzbachem, kdy to bylo 0:5 a já vyrovnal v poslední minutě na 5:5 a nakonec jsme slavili výhru 6:5!

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

S.H. : Bohužel naše nejvyšší soutěž nenabízí mnoho zážitků.

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historiii mezické Malé kopané?

S.H. : Je jich víc, ale já vzpomínám na Zdenu Smékala. Bylo ho plné hřiště, křápl do balonu levou i pravou. Škoda, že už s námi netrénuje.

... toto byl profil STANDY HUDEČKA :-)

Příští díl : Zdeněk Škrabal