Toníčkova jedenáctka - Milan Zdráhal

02.01.2017 18:56

Milan Zdráhal  #7

V prvním díle našeho miniseriálu "Toníčkova jedenáctka" představujeme našeho kapitána, čerstvého čtyřicátníka MILANA ZDRÁHALA.

Rodák z Litovle započal svou bohatou fotbalovou karieru v místním Tatranu, jehož je odchovancem a kde strávil převážnou většinu svého působení ve velké kopané ať už jako hráč či trenér. Dalšími štacemi, kde si tento neúnavný bojovník zahrál byli postupně SK Červenka, Doubrava Haňovice a Sokol Náklo. Tam také jeho pouť velkým fotbalem skončila a od jara roku 2011 začal hrát malou kopanou u nás v Mezicích. Svým přístupem jak na hřišti tak i mimo něj si zakrátko vysloužil kapitánskou pásku a coby respektovaný vůdce vykonává funkci kapitána týmu dodnes. Během šesti let odehrál za Sokol Mezice 116 zápasů, v nichž z postu obránce vstřelil 33 branek. Třikrát byl vyhlášen nejlepším obráncem (2012, 2013 a 2015) a již dvakrát i "Hráčem sezony" (2013, 2015) !

Naše redakce oslovila Milana s krátkým dotazníkem, který velice ochotně vyplnil.

Milane, kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalové hřiště?

M.Z.: Kamarád v Litovli v šesti letech.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

M.Z.: Asi Ryan Giggs

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

M.Z.: Přátelský zápas v Blansku (za Tatran)

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

M.Z.: Tonda Pavelka

Fotbalový klub Tvého srdce (v tomto případě zbytečná otázka).

M.Z.: AC Sparta Praha

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) .. a proč?

M.Z.: Tomáš Přikryl (Evik). Byl zodpovědný jako já :-)

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

M.Z.: Jmenovitě nevím, ale siloví hráči, třeba jako Michal Suchánek nebo Jirka Mrtýnek.

Vyber svůj osobní NEJ moment (zápas) kariéry.

M.Z.: Gól v Haňovicích za Červenku. Ochozy praskaly ve švech. Neměl jsem hrát a nakonec jsme mým gólem vyhráli 0:1.

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

M.Z.: Euro 2004 v Portugalsku, základní skupina.

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historii mezické Malé kopané?

M.Z.: Jirka Mrtýnek

... toto byl profil MILANA ZDRÁHALA :-)