Toníčkova jedenáctka - Jiří Mrtýnek

27.03.2017 18:39

Jiří Mrtýnek  #11

S trochou symboliky představujeme v jedenáctém díle "Toníčkovy jedenáctky" hráče s číslem 11, ... nejlepšího z nejlepších, kanonýra kanonýrů, žijící legendu našeho klubu ..., útočníka JIRKU MRTÝNKA.

Mezický rodák a patriot začínal s fotbalem v Sokole Náklo, kde hrál od žáků až do mužstva mužů a patřil k hlavním postavám silné generace nákelského týmu na přelomu 80-tých a 90-tých let minulého století. V roce 1995 se stal součástí nově se zakládajícího oddílu malé kopané v Mezicích, kde společně s M. Přidalem, jakožto poslední dva "mohykáni", působí 22 sezonu! S naším klubem zažil naprosto vše - je synonymem názvu SOKOL MEZICE. Je držitelem většiny (pravděpodobně nepřekonatelných) rekordů, které naše statistika pečlivě vede. Klub podporuje i jako sponzor. A v neposlední řadě vychovává (snad) i budoucí generaci našich nástupců. Srdcař každým coulem.

Jiří Mrtýnek odehrál v mezickém dresu 465 soutěžních utkání a vstřelil 390 gólů. Je devítinásobným " Králem střelců", autorem 32 hattricků. V roce 2015 získal ocenění "Nejlepší útočník dvacetiletí" Sokola Mezice, byl uveden do čestné "Síně slávy" Sokola Mezice a obdržel cenu "Nejlepší fotbalista DVACETILETÍ " Sokola Mezice.

Řada tedy došla i na toho nejlepšího z nás a Jirka nám, jako všichni ostatní, také vyplnil dotazník :

Jirko, kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalové hřiště?

J. M. : Bratr Petr asi v 7 letech na hřiště do Nákla.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

J. M. : Bylo jich mnoho, ale mezi největší patřil Pavel Nedvěd.

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

J. M. : Za Sokol Náklo asi v 17ti, proti komu si ale nepamatuji.

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

J. M. : Jaroslav a Jan Dostálovi z Nákla.

Fotbalový klub Tvého srdce.

J. M. : Sokol Mezice!

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) ..a proč?

J. M. : Budu jmenovat dva. Martin Pluskal a Petr Svozil .. pro mě velcí fotbalisti!

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

J. M. : Nerad jsem hrával proti Honzovi Sekaninovi a Mišovi Ponížilovi, oba hrají do těla a tvrdě.

Vyber svůj osobní NEJ moment (zápas) kariéry.

J. M. : Nevím, pro mě každé vítězství mužstva je NEJ moment.

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

J. M. : Asi EURO 1996.

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historii mezické Malé kopané?

J. M. : Velký dík patří mnoha lidem, kteří působili nebo nyní působí v mužstvu. Nejvýraznější osobou bych jmenoval pana Františka Pospíšila - hráč + vedoucí + kamarád v jedné osobě!

... toto byl profil JIŘÍHO MRTÝNKA :-)