Toníčkova jedenáctka - Jiří Látal

27.02.2017 17:41

Jiří Látal  #14

Sedmým hráčem, jehož profil představujeme v seriálu "Toníčkova jedenáctka" je vyhlášený snajpr, benjamínek naší sestavy JIRKA LÁTAL.

Stejně jako Milan Zdráhal je i tento hráč odchovancem litovelského Tatranu, ve kterém začínal svoji slibně se rozvíjející fotbalovou karieru. Již v žákovském věku neunikl pozornosti skautů z olomoucké Sigmy, kde dostal šanci přičichnout k velkému fotbalu. Jeho technickou vybavenost a zejména dynamit v levé noze zná celé olomoucko. V mládežnických letech figuroval ve výběrech našeho kraje, který reprezentoval po celé Evropě. V dorostu se vrátil do rodné Litovle a zde pokračoval už i jako hráč A-týmu. Následně přestoupil do SK Červenka a dosud jeho poslední štací ve velké kopané bylo angažmá v Otinovsi. Malou kopanou si prvně vyzkoušel v týmu FC Bacardi, se kterým okusil i 1.ligu. Od léta 2014 hájí barvy Sokola Mezice, kde doposud odehrál 28 zápasů a vstřelil 19 branek. V roce 2016 byl vyhlášen autorem Gólu roku.

Jirka momentálně absolvuje tvrdou zimní přípravu ...,i tak si našel čas a vyplnil nám krátký dotazník.

Jirko, kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalová hřiště?

J.L. : Byl to Petr Remsa v Litovli.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

J.L. : Jednoznačně Roberto Carlos!

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

J.L. : Tatran Litovel - za Romana Sedláčka!

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

J.L. : Václav Jílek za Sigmu v žácích.

Fotbalový klub Tvého srdce.

J.L. : Není to úplně srdcovej tým , ale fandím delší dobu Realu Madrid.

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) ... a proč?

J.L. : Je to možná divné, ale byl to brankař v Litovli, hrával jsem s ním odmalička - Pavel Jaroš. Věděl o mě všechno.

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

J.L. : A teď řeknu na další otázku stejné jméno - Pavel Jaroš. Měl mě přečtenýho.

Vyber svůj NEJ moment (zápas) kariéry.

J.L. : Litovelský dorost - dorostenecká divize - můj hattrick ve Vítkovicích a výhra 3:4!

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

J.L. : To fakt nevím - možná mistrovství "21" v Olomouci (francouzi).

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historii mezické Malé kopané?

J.L. : Za mě Jirka Mrtýnek!!!

... toto byl profil JIŘÍHO LÁTALA :-)

Příští díl : Stanislav Hudeček