Toníčkova jedenáctka - Jindřich Gřešíček

16.01.2017 18:45

Jindřich Gřešíček  #10

Druhým hráčem, kterého představujeme v seriálu "Toníčkova jedenáctka" je univerzál, Létající Holanďan JINDRA GŘEŠÍČEK.

Odchovanec náměšťské kopané vždy vynikal svou mrštností, dravostí a především rychlostí. Těmito přednostmi disponoval již od mládežnických kategorií v SK Náměšť na Hané, kde za krátko neunikl pozornosti náborářů z olomoucké Sigmy. V té působil v juniorských výběrech, odkud se na krátko vrátil do Náměště. Poté okusil angažmá v té době druholigovém LeRKu Prostějov, ale svoji kariéru ve velké kopané nakonec zakončil kde jinde než v rodné Náměšti. Malou kopanou začal nejprve hrávat na Hynkově, následně v Arsenalu Loučany (s tímto celkem si zahrál 1.ligu) a od podzimu 2012 je hráčem Sokola Mezice. Díky své univerzálnosti je schopen nastoupit jak na postu útočníka, tak i obránce, v krajních případech dokonce i brankaře. Za 5 let odehrál v dresu Mezic 72 zápasů, v nichž nastřílel 45 branek. Dvakrát byl vyhlášen autorem "Gólu roku"(2013, 2014), jednou byl zvolen nejlepším obráncem (2014) a též "Hráčem sezony" (2014).

Stejně jako v případě Milana Zdráhala, tak i Jindra nám vyplnil krátký dotazník.

Jindro, kdo, kde a kdy Tě poprvé přivedl na fotbalové hřiště?

J.G. : Standa Marhoul a Marek Jahn v pěti letech v Náměšti na Hané.

Tvůj fotbalový vzor (idol) z mládí?

J.G. : Neměl jsem idol, chtěl jsem být jen lepší než ostatní.

Vzpomeneš na svůj první zápas mezi dospělými?

J.G. : Ano, ihned po odehraném utkání za dorost v Náměšti jsem usedl na lavičku náhradníků mužů a na 2.poločas jsem nastoupil.

Nejlepší trenér pod kterým jsi hrával.

J.G. : Karel Papica

Fotbalový klub Tvého srdce?

J.G. : Sokol Mezice přece!

Jmenuj jednoho hráče se kterým se Ti nejlépe hrálo (ať už ve velké nebo malé kopané) ...a proč?

J.G. : Laďa Zajíček (hráč SK Náměšť´+ Moravan Cholina), vždy jsme o sobě věděli a makali na 200%.

A naopak proti komu se Ti nehrálo dobře?

J.G. : Po operaci kolene se mi nehraje dobře proti nikomu. Ale byli to většinou techničtí hráči.

Vyber svůj osobní NEJ moment (zápas) kariéry.

J.G. : Ten doufám ještě přijde!

Největší fotbalový zážitek Tebe jako diváka?

J.G. : Ještě jako voják na Letné ČR - Bulharsko při výhře 5:0.

Kdo je podle Tebe nejvýraznější postavou v historii mezické Malé kopané?

J.G. : Jirka Mrtýnek

... toto byl profil JINDŘICHA GŘEŠÍČKA :-)

Příští díl : Jiří Škurek