AT BEERMINGHAM - SOKOL MEZICE

14.10.2017 08:47

7. kolo (13. 10. 2017)

AT Beermingham - Sokol Mezice   3 : 7 (3 : 1)

Pouhý den odpočinku jsme měli před utkáním 7. kola proti nám dobře známému týmu AT Beermingham. Po středeční dohrávce s Tonery se naše sestava opět promíchala a tak do dnešního duelu zasáhli V. Outrata, J. Mrtýnek a J. Hladík. Soupiska soupeře byla plná zvučných jmen, v čele se známým kanonýrem R. Smělým.

Zápas začal s menším zpožděním, avšak o to svižněji. Běžela 2. minuta a Bermingham se po pěkné kombinaci dostal do vedení - 1:0. Trocha úvodní nervozity na našich kopačkách nabízela domácím prostor k nebezpečným výpadům, které však prozatím nebyli využity. A tak z čista jasna jsme udeřili my. Lišácký slalom Z. Škrabala zúročil vyrovnávací brankou Honza Hladík - 1:1. A mohlo být ještě veseleji. J. Gřešíček se ocitl tváří v tvář před domácím golmanem, ten však svůj tým podržel. Hodně kritická pasáž přišla pro nás v 19. minutě. Beermingham se dvěma slepenými góly dostal do vedení 3:1 a následné minuty byli v jeho režii. Uklidnění do našich řad přineslo několik dobrých zákroků V. Outraty, který nedovolil navýšení skore a zasel tím semínko naděje na lepší výsledek.

Druhý poločas byl v porovnání s tím prvním jako den a noc. Borci s javorovým listem ve znaku začali po novosadské umělce doslova létat a obraz hry se zcela změnil. Startovacím signálem byl skvěle rozehraný rohový kop Z. Škrabala, ze kterého skóroval Milan Herold - 3:2. Běžela 34. minuta. Dvě bleskové akce a ve 36. minutě jsme již vedli! To režisér naší hry Jan Hladík poslal dva exkluzivní projektily do sítě Beerminghamu a rázem otočil skore v náš prospěch - 3:4. Enormní nasazení mezických neustávalo a všichni táhli za jeden provaz. Pátý úder zlomil Beerminghamu vaz. Bojovník Jirka Mrtýnek s míčem, který získal na půlce předvedl akci na jejímž konci byl jeho 401. gól v mezickém dresu - 3:5. Domácí v touze s výsledkem něco udělat vrhli vše do útoku a to byla voda na náš mlýn. Docházelo k situacím, kdy naše perfektně fungující obrana zachytávala veškerou rozehrávku soupeře a následně jsme chodili do přečíslení. Navýšení náskoku na 3:6 zařídila dvojice J. Gřešíček - Jan Hladík a poslední třešničku na dort naservíroval hráč zápasu Honza Hladík  Milanu Heroldovi, který brankou na 3:7 podtrhl konečný účet zápasu.

Asi nejlepší druhý poločas co jsme kdy hráli na Nových Sadech, nám vynesl dva body, kterými si upevňujem 6. místo v tabulce. Tým Beerminghamu se propadne na příčku jedenáctou. Dík za podporu dnes patří jediné fanynce Verče a samozřejmně Mirovi. Naše mužsto se při následujícím programu bude muset obejít bez tradičního kapitána - tímto Milanovi posíláme vřelé pozdravy od celého týmu:-)

Branky (nahrávky) : Hladík    (Škrabal)    - 1:1

Herold    (Škrabal)     - 3:2